Fenntarthatósági témahét


2016 óta minden évben megrendezésre kerül a Fenntarthatósági Témahét. Globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás. Ezek a veszélyek fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és magatartásunkon. A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak. Épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma fontosságát és felfigyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért. Ezért csatlakozott iskolánk is. Március 18 és 22. között a következő programokat valósítottuk meg:
– Szemétszedés a közvetlen környezetünkben és a környező utcákban
– Plakát készítése (téma: vízfogyasztás /alsó/, megújuló energiaforrások /felső/)
– A helyes kézmosás (tanulói prezentáció, gyakoroltatás)
– Szellemi vetélkedő
– Víz világnapja – Kék színű ruházat; Flashmob, A nap folyamán csak víz fogyasztható! TAVASZVÁRÓ KUPA: Futóverseny, Labdarúgó torna

A gyerekek lelkesen vettek részt minden programon. Bízunk benne, hogy a környezettudatos életmód mindennapjaik részévé válik.

Képek: https://www.facebook.com/309937539189916/photos/?tab=album&album_id=1039637429553253