Határtalanul! – 2019


Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő pályázatot írt ki az általános iskolák hetedik osztályosai számára. A Határtalanul! program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul! a nemzeti összetartozás operatív programja. Keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.

Iskolánk sikeresen pályázott. A 100%-ban támogatott program költségvetése 2 129 325Ft.

Pályázati azonosító: HAT-19-1-0786

A program címe: „Azokon a szép kék hegyeken túl”

A 23 hetedikes  diákkal és két kísérővel öt napot töltünk Erdélyben. A kirándulás során történelmi múltunkhoz kötődő településeket és emlékhelyeket látogatunk meg. Barangolásunk során megismerkedünk Erdély természeti kincseivel, földrajzával és élővilágával. Megemlékezünk az 1848-as forradalom és szabadságharc hőseiről. Csíkkarcfalván a Mártonffy György Általános Iskola diákjaival közös programokon veszünk részt. Célunk, hogy a diákokban erősítsük a nemzeti összetartozás és a hazaszeretet érzését.