„Hozd magad csúcsformába!” beszámoló


Záró beszámoló

 

Az NTP-SR-16 pályázati kategória kódú, EMET-2016-229089 azonosító számon nyilvántartásba vett „Hozd magad csúcsformába!” című pályázatunk az oktatásért felelős miniszter döntése alapján  600 000 Ft összegű, 100%-os támogatásban részesült.

A pályázat kapcsán iskolánk 2017 május 26-án egész napos sportág népszerűsítő programot szervezett, az előírt kötelező egészség-neveléssel kapcsolatos elemekkel kiegészítve. A 2014-15-ös tanévben részt vettünk a TIE programban, amelyhez szervesen kapcsolódott a rendezvény. A programba bevontuk telephelyünk tanulóit, a rajz- és fotópályázat kapcsán az integrált intézmény többi tagiskoláját és a szülőket is.

A program indításaként május 4-én meghirdettük rajz- és fotópályázatunkat, melynek tematikája a sportoláshoz fűződő élmények megjelenítése volt. Számos színvonalas pályamunka érkezett. Ezekből kiállítást rendeztünk, amelyet a projektnap reggelén nyitottunk meg, és itt adtuk át a jutalmakat a nyerteseknek.

A délelőtt folyamán a gyerekek 10 csoportban rotációs rendszerben vettek részt az egészséges életmóddal kapcsolatos foglalkozásokon az alábbi témákban.

-Sebellátás, elsősegélynyújtás, újraélesztési gyakorlat.

-Egészséges ételek, egészséges életek.

-Igyál vizet!

-Adj magadra!

-A gyógyteák szerepe.

-Egészséges környezet-egészséges ember.

-Háztartási balesetek, mérgezések.

A védőnők közreműködésével egészségszűrést is végeztünk, melynek keretében látás- és hallásvizsgálat, vérnyomásmérés, testtömeg, testzsír, és egyéb testi összetevők mérése történt. A védőnők felhívták a figyelmet a szűrések fontosságára, és problémás esetben tanácsokat adtak.

A tanulók alternatívaként egészséges tízórait és uzsonnát kóstolhattak az egészségbüfében.

A délután folyamán a gyerekek képet kaptak a kaposvári sportegyesületek és a NEKA munkájáról. A minősített sportolók pályájuk sikereiről, szépségeiről, nehézségeiről és a sportolás fontosságáról beszéltek a gyerekeknek.

Jó hangulatú vidám sportolással folytatódott a nap, melynek során a tanulók kipróbálhatták a kézilabdát, kosárlabdát, együtt focizhattak a labdarúgókkal. Felpróbálhatták az amerikai focisok felszerelését, és keményeket ütközhettek. Körmérkőzést játszhattak az asztaliteniszezőkkel. Az íjászat rejtelmeibe is belekóstoltak. A felállított tájfutó pályán tájékozódási képességüket és gyorsaságukat is kipróbálhatták a gyerekek. A tornateremben a birkózóké és a röplabdásoké volt a főszerep. Az iskolaudvaron az érdeklődők tollasoztak és aerobikoztak.

A pályázatban vállalt tevékenységeket 100%-ban megvalósítottuk.

A program sikerét tükrözi, hogy 41 alsós tanulónk szivacskézilabda sportágban leigazolt a NEKA-hoz, illetve több tanuló megkeresést kapott a megjelent egyesületektől.

A délelőtti előadások hozadéka a későbbiekben realizálódik reményeink szerint.

 

Partnereink: védőnők,

Magyar Vöröskereszt Somogy Megyei Szervezete,

Rákóczi SE: Zsivóczky Gyula edző, Lakatos Gergő és Horváth Ferenc labdarúgók

Kaposvári Asztalitenisz Club: Kátainé Váradi Gyöngyi edző és 3fő játékos

Miklós Gellért válogatott fogathajtó

NEKA kézilabda akadémia: Varga Zsolt edző, 4fő kézilabdázó

Kapos Íjász Egyesület: Fehér János, 3fő

KASI USE birkózás: Takács László vezetőedző

Röplabda: 1. MCM Diamant Röplabda Club : Fekete Mercédesz, Csitári Virág

Amerikai futball:Golden Fox,  Parrag Ádám, Puha Péter, Lugosvölgyi Máté játékosok
TS produkció

Képek az eseményről: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.689808141202852.1073741894.309937539189916&type=1&l=7765cce01c

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.689808141202852.1073741894.309937539189916

[facebook https://www.facebook.com/media/set/?set=a.689808141202852.1073741894.309937539189916 photos=54 ]