Pusztító koszirtók tisztogatják Mernyét


65 gyerek és tanáraik vettek részt egy szemétgyűjtési akcióban a településen.


A „Pusztító koszirtók” elindultak, hogy megtisztítsák Mernyét a szeméttől. Az időjárás kegyes volt hozzájuk, mert hűvös, de esőmentes időben járták végig a falut. Az iskola környékén, a buszmegállók tájékán, a faluközpontban, a templom és a játszótér, valamint a focipálya környékén gyűjtötték a szemetet. Hat zsák hulladék gyűlt össze, leggyakoribb szemét az eldobott édességes papír volt. Az iskola az idén először csatlakozott az országos mozgalomhoz, eddig az iskolai program keretében volt hasonló rendezvényünk. Most a „TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért 2017!” elnevezésű hulladékgyűjtési akcióban tevékenykedtek. A pedagógusok, a szülők, a helybeliek, sőt maguk a gyermekek is rendkívül hasznosnak tartják a hasonló programokat.

 

Forrás/eredeti cikk: https://www.sonline.hu/kozelet/helyi-kozelet/pusztito-koszirtok-tisztogatjak-mernyet-841767/